Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

22.09.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský vystúpil 21. septembra 2023 v New Yorku s prejavom na podujatí k ohrozeniu nezávislosti Bieloruska a k medzinárodnej odpovedi.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský vystúpil 20. septembra 2023 v New Yorku na otvorenej debate Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (OSN). Jej témou bolo „Udržiavanie účelov a princípov Charty OSN cez efektívny multilateralizmus: zachovanie mieru a bezpečnosti na Ukrajine.”

20.09.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v utorok 19. septembra 2023 zúčastnil na slávnostnom otvorení všeobecnej rozpravy 78. zasadnutia Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (OSN) v New Yorku.

19.09.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa 18. septembra 2023 v New Yorku zúčastnil na podujatí „Úsilie Dňa mieru: Obnovené úsilie o mier na Blízkom východe.“

18.09.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský v nedeľu 17. septembra 2023 v New Yorku sprevádzal prezidentku SR Zuzanu Čaputovú počas jej prijatia u generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov (OSN) Antónia Guterresa.

1 / 5

Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestou


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 

Ak sa v čase septembrových volieb nebudete nachádzať na Slovensku, voliť môžete aj poštou zo zahraničia. Podmienkou je štátne občianstvo SR, dosiahnutie 18 rokov veku ku dňu konania volieb, občiansky preukaz alebo slovenský cestovný pas.

Už dlhšiu dobu je slovenský informačný priestor zaplavený dezinformáciami, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku.  Ministerstvo zbiera najčastejšie klamlivé tvrdenia a konfrontuje ich s faktami.


Neprehliadnite

18.
septembra
Diskusia s Marshall Memorial Fellows na MZVEZ SR
18.
septembra
Prijatie členov volebnej pozorovateľskej misie OBSE/ODIHR
18.
septembra
Zahraničná pracovná cesta Brusel
18.
septembra
New York / USA; 78. Valné zhromaždenie OSN
19.
septembra
Zahraničná pracovná cesta Brusel GAC – Zasadnutie Rady EÚ pre všeobecné záležitosti
19.
septembra
New York / USA; 78. Valné zhromaždenie OSN
20.
septembra
Rokovanie vlády SR
20.
septembra
Bezpečnostná rada SR
20.
septembra
Prijatie – Rudolf Jindrák, veľvyslanec Českej republiky
20.
septembra
New York / USA; 78. Valné zhromaždenie OSNOčakávané udalosti 

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský odcestuje v sobotu, 16. septembra 2023, na pracovnú cestu do Spojených štátoch amerických.

V pondelok, 25. septembra 2023 o 14.00 hod., sa v priestoroch rezortu diplomacie uskutoční tlačová konferencia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Wlachovského.Back To Top