COVID-19

Od 12. mája 2023 nie je potrebné pri cestovaní do Spojených štátov amerických predkladať doklad o očkovaní proti COVID-19.

Pre vstup občanov Slovenskej republiky do Rumunska platia štandardné podmienky vstupu v rámci Európskej únie, tzn. vyžaduje sa platný cestovný doklad alebo občiansky preukaz.

Od 10. januára 2023 všetci cestujúci z Indie a z Čínskej ľudovej republiky musia mať povinné zdravotné poistenie pokrývajúce náklady na liečbu COVID-19 vo výške najmenej 10.000 USD. Poistenie musí byť na celú dĺžku pobytu v Thajsku plus 7 dní navyše.

Odporúčame overiť si podmienky vstupu do krajiny s príslušným mjanmarským veľvyslanectvom alebo konzulátom v dostatočnom predstihu pred vaším odchodom.

Pri príchode do Kambodže sa už nemusíte preukazovať testom na COVID-19, úplným očkovacím preukazom alebo certifikátom COVID-19 ani zdravotným vyhlásením cestujúceho. To platí na všetkých vstupných bodoch po zemi, mori alebo vo vzduchu.

Pri vstupe do krajiny sa od plne zaočkovaných osôb nevyžaduje COVID-19 test (ani pred odchodom ani po príchode). Neočkovaní cestujúci musia absolvovať ATK test maximálne 48 hodín pred odletom. Povinné karantény po vstupe do krajiny sú od 9. mája 2022 zrušené...

Od 27. marca 2023 skončila v Grécku povinnosť nosiť rúška proti COVID-19 vo verejnej doprave. Rúška sa však naďalej musia nosiť v zdravotných strediskách, nemocniciach, rehabilitačných zariadeniach či v domovoch dôchodcov.

Pri vstupe do krajiny sa cestujúci už nemusia preukazovať potvrdením o očkovaní proti COVID-19 či negatívnym COVID-19 testom...

Od 11. marca 2023 bola zrušená povinnosť absolvovať PCR test pred a po príchode do Kórejskej republiky pre cestujúcich prichádzajúcich z Číny. Pre cestujúcich z Číny tak opätovne platia rovnaké pravidlá ako pre ostatných cestujúcich. 

Od 12. septembra 2022 Taiwan uvoľnil obmedzenia vstupu pre cudzích štátnych príslušníkov vrátane Slovenskej republiky, ktorí môžu pricestovať na návštevu Taiwanu na dobu 90 dní bez víz....